De gerenommeerde violist Nemanja Radulović vertolkt Tchaikovskys Vioolconcerto, naast Prokofiev Vijfde symfonie.
Samen met de eigenzinnige Nemanja Radulović brengt het Belgian National Orchestra een combinatie van classicisme en moderniteit met het prachtige Vioolconcerto van Tchaikovsky. Hij schreef dit werk in een Zwitsers resort aan het meer van Genève waar hij herstelde van zijn ongelukkige huwelijk met een jonge conservatoriumstudente. Tchaikovsky componeerde de partituur in recordtempo, geïnspireerd door de charmante aanwezigheid van Josif Kotek. Deze 22-jarige viool- en compositiestudent adviseerde hem over de technische aspecten van het vioolspel.
In deel twee luisteren we naar Prokofievs beheersing van de klassieke traditie in zijn Vijfde symfonie. Net teruggekeerd naar de stalinistische Sovjet-Unie, na bijna 30 jaar vruchteloze pogingen om het westerse publiek voor zich te winnen, probeerde Prokofiev de Sovjets ervan te overtuigen dat hij zich kon conformeren aan de artistieke eisen van het regime. Het resultaat is een tijdloos, aangrijpend en karaktervol werk.
Dank aan de spelers van de Nationale Loterij en aan de Tax Shelter van de Belgische Federale Overheid via Casa Kafka Pictures.