Hannes Minnaar 2021 Green Room Creatives Lars van den Brink 6

Preludium tot de Nationale feestdag 2025

Persbericht, Nieuws

Op zondag 20 juli om 20 uur worden de feestelijkheden rond de Nationale Feestdag ingezet met een gratis concert. Pianist Hannes Minnaar, Derde Laureaat van de Koningin Elisabethwedstrijd 2010, zal samen met het Belgian National Orchestra optreden, o.l.v. Antony Hermus. De Koning en de Koningin zullen het concert traditiegetrouw bijwonen.

Tickets

Inschrijven kan vanaf dinsdag 24 juni om 13 uur. Om plaatsen te reserveren (maximum 4 per aanvraag) volstaat het online een reservatie te maken via het volgende adres: https://kanselarij.belgium.be/nl/tickets.

Personen voor wie online reserveren geen optie is, kunnen bellen naar Bozar Tickets op het nummer +32 2 507 82 00 (open van maandag tot zaterdag, van 13 tot 18 uur), of zich ter plaatse inschrijven (Ravensteinstraat 18 te 1000 Brussel), van dinsdag tot zondag, van 10 tot 17 uur.

Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt.
 

Uitzending van het concert

Het concert wordt de avond zelf live uitgezonden op Klara. VRT 1 zendt de prelude uit op maandag 21 juli om 14u en vanaf dan kan het ook bekeken worden op VRT MAX.
 

Programma

Het concert vangt aan met De Moldau uit Bedřich Smetana's Mijn Vaderland. Daarna voert Hannes Minnaar het Pianoconcerto in G van Maurice Ravel uit. Het orkest sluit het concert af met Dansen uit Galánta van Zoltán Kodály.


Dit concert wordt georganiseerd door de Koningin Elisabethwedstrijd, in samenwerking met het Belgian National Orchestra en Bozar, dankzij de steun van de FOD Kanselarij van de Eerste Minister en de spelers van de Nationale Loterij.