Michael Schønwandt | Geassocieerd dirigent

Michael Schønwandt, geboren in Kopenhagen, geldt als een van de meest vooraanstaande Scandinavische dirigenten van zijn generatie. Hij was van 2000 tot 2011 muziekdirecteur van het Koninklijk Deens Orkest en de Koninklijke Opera, waarmee hij al sinds 1979 nauw verbonden is. Tussen 2015 en 2023 stond hij aan het hoofd van het Opéra Orchestre National de Montpellier, en sinds 2022 is hij associate conductor van het Belgian National Orchestra.

Hij werkte met tal van toporkesten wereldwijd, waaronder de Berliner en Wiener Philharmoniker, het Royal Concertgebouw Orchestra en het London Symphony Orchestra. Daarnaast is hij een vaste gast op grote operapodia zoals Covent Garden in Londen, de Opéra de Paris, De Munt in Brussel en de Wiener Staatsoper. Zijn operarepertoire is bijzonder breed en omvat werken van Mozart, Wagner, Verdi en Strauss tot Berg en Janáček.

Naast zijn operacarrière is Schønwandt ook een veelgevraagd symfonisch dirigent. Hij staat bekend als een toonaangevende vertolker van Deense muziek, en in het bijzonder van Carl Nielsen, van wie hij alle symfonieën en concerti opnam. Ook hedendaagse muziek neemt een belangrijke plaats in zijn werk in, met talrijke wereldcreaties op zijn naam.

Met een uitgebreide en bekroonde discografie en een blijvende internationale aanwezigheid blijft Schønwandt een belangrijke figuur op de concert- en operapodia wereldwijd.

Meer informatie