Het BNO op tournee in Amsterdam met Saskia Giorgini in Tchaikovsky's uitdagende Eerste pianoconcerto. Ook op het programma: de betoverende Symfonische dansen van Rachmaninoff, onder leiding van de Britse dirigent Alpesh Chauhan.
De Italiaans-Nederlandse pianist Saskia Giorgini wordt internationaal geprezen voor haar cd-opnames en concertoptredens. Zo won ze zowel de Gramophone Awards 2025 als de Choc de Classica met haar album Images, met werken van Debussy. Voor haar debuut in de Grote Zaal van het Concertgebouw Amsterdam soleert ze in Tchaikovsky’s Eerste pianoconcerto, een van de meest geliefde pianoconcerten ooit, waarin Franse, Russische en Oekraïense volkswijsjes meesterlijk verwerkt zijn in de imposante solopartij.
Rachmaninoff was een groot bewonderaar van zijn oudere collega en vriend Tchaikovsky. Als eerbetoon componeerde hij in 1893 voor hem zijn Tweede pianotrio. Van de Russische grootmeester Rachmaninoff speelt het BNO onder leiding van Alpesh Chauhan de populaire Symfonische dansen. Een indrukwekkend werk voor groot symfonieorkest, met koper- en houtblazers en zelfs saxofoons, dat uitmondt in een rijke klankwereld vol dramatische contrasten en verrassende combinaties.